Podcast – Dlaczego warto budować dom z POLDOM?

podcast - budowa domu dlaczego warto budować z nami

Podcast – Dlaczego warto budować dom z nami?

Agnieszka Kowalczyk-Mazurek meneger sprzedaży POLDOM

POLDOM to kompleksowa budowa domów jednorodzinnych.

Zajmujemy się od ponad 15 lat budową domów na terenie Warszawy i okolic. Specjalizujemy się w budowie domów metodą tradycyjną, czyli murowaną. 3 materiały, z których najczęściej budujemy to jest ceramika poryzowana potocznie zwanym porotherm beton.

Tak naprawdę wynika to z ustaleń z Klientem i z projektu na jakim materiale budujemy. Nasz zakres to stan deweloperski bryły budynku, czyli od stanu zero, przez stan surowy otwarty, stan surowy zamknięty do stanu deweloperskiego, czyli do wszystkich instalacji.

To jest takie minimum, które podpisujemy na umowie. Oczywiście możemy też zrealizować dodatkowe działania w postaci prac wykończeniowych wewnątrz budynku czy też zagospodarowania terenu, czyli wszystko to, co jest wokół budynku ogrodzenia, kostki, podjazdy, furtki, tarasy, pergole, śmietniki, zieleń, oświetlenie itd. Jak również przyłącza, projekty i wykonawstwo, czyli wszystko to co jest od ogrodzenia do budynku. Wszystko zależy na czym Państwu będzie zależało.

Jeżeli macie Państwo wybrany projekt, zakupiony czy chociaż wybrane projekty z projektów gotowych z internetu, bardzo chętnie przygotujemy wycenę wstępną w oparciu o to, co jest dostępne w internecie.

Wybrany projekt budowy domu

Jeżeli macie Państwo projekt indywidualny, przynajmniej jakąś wymiarową koncepcję czy jakieś podstawowe wymiary nałożone na rzuty i przekroje poprosimy o podesłanie. Bardzo chętnie przygotujemy wycenę wstępną. Co więcej, spojrzymy na to też pod kątem optymalizacji, co jest szczególnie ważne przy projektach indywidualnych, bo to jest taki moment, w którym można jeszcze to wyłapać i ewentualnie wziąć pod uwagę pod kątem wprowadzania jakichś zmian na etapie domykania projektu przed składając dokumentację do pozwolenia.

Jeżeli macie Państwo projekt już po pozwoleniu to poprosimy o albo podrzucenie do nas do biura projektu w wersji drukowanej, albo o podesłanie PDF ów. Konstrukcja, zestawienia, architektura, rzuty, przekroje, projekty branżowe. Bardzo chętnie przygotujemy wycenę wstępną.

Wycena wstępna budowy domu

Zawsze zaczynamy od wyceny wstępnej, czyli od takich pierwszych założeń. To nie jest oferta, to są założenia. Musimy mieć punkt odniesienia do rozpoczęcia rozmowy z każdym z Klientów. Bardzo istotne jest to, żebyśmy sobie to wspólnie omówili. Nie tylko co jest w projekcie. To, co my wstępnie zaproponowaliśmy w tej wycenie wstępnej, to, co Państwo macie do powiedzenia na temat projektu.

Pytania, uwagi, pomysły, wątpliwości. To jest szalenie istotne w kontekście przygotowania, potem wyceny szczegółowej w oparciu nie tylko o sam projekt, ale również o to, na czym Państwu najbardziej zależy, bądź o wspólnie podjęte zmiany, które mamy wprowadzić na projekcie. My zmian konstrukcyjnych nie wprowadzamy. Jeżeli byśmy coś wyłapali, prosimy o konsultacje z konstruktorem, który projektował ten budynek. Zdarzają się takie sytuacje na projektach indywidualnych. Wówczas on analizuje jeżeli przyznaje rację, to robi projekt zamienny, nowe przeliczenia itd. I na podstawie tego aktualizujemy wycenę.

Jeżeli chodzi o dalsze prace już na etapie stanu surowego, zamkniętego czy deweloperskiego. Izolacje, okna, dach, ocieplenie. Instalacje. Bardzo chętnie tutaj podpowiadamy, doradzamy. Mamy ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży instalatorów. Wywodzimy się z branży instalatorów. Nasza druga firma jest ponad 20 lat na rynku i jako jedni z pierwszych zaczęliśmy wprowadzać rozwiązań różne rozwiązania na rynek. Naszą branżą jest branża sanitarna, czyli wodno kanalizacyjne i instalacje rekuperacji, pompy ciepła, ogrzewania podłogowe. Bardzo chętnie tutaj podpowiadamy i doradzamy w tym zakresie, niejednokrotnie też zmieniając projekty. Wszystko to wychodzi z naszych wspólnych rozmów.

Gdzie budujemy domy?

Zasięg naszej działalności to jest Warszawa i okolice. Tak uśredniając promień wokół Warszawy około 30, 40 km. Zapraszamy na stronę internetową do realizacji, jest prawie 100 realizacji z ostatnich kilku lat wrzuconych. Budujemy małe, proste domki, trochę większe jak i bardzo duże wolnostojące bliźniaki, segmenty kilkulokalowe. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, co dostajemy w projekcie i na co mamy podpisaną umowę. Budujemy budynki nowoczesne, tradycyjne, posadowione na ławach i na płycie fundamentowej. Mamy bardzo proste tematy i bardzo skomplikowane

podcast dlaczego warto/ciekawostki budowlane

.

Mamy dworki, pałacyki, wille, rezydencje i zwykłe, proste domy. Tak naprawdę my jesteśmy w stanie wybudować praktycznie wszystko to, co sobie ustalimy i na co mamy podpisaną umowę, A w realizacjach będą mogli Państwo zobaczyć przekrój. Właśnie to, o czym powiedziałam, czyli od małych, prostych, przez większe po bardzo duże. Taki przekrój to od stu do tysiąca pięciuset metrów, a tak najczęściej przez nas budowane to 150, 200 do 300, 350. Płaskie dachy, dwuspadowy, dachy, połamane dachy, okna aluminiowe, okna PCV, mixy, materiały.

To tak jak wcześniej mówiłam porotherm, beton. To też wynika z ustaleń, jak również z projektu. Elewacja standard Plus plus najróżniejsze materiały dekoracyjne, wykończeniowe, które wynikają z rozmów.

Budowa domu krok po kroku, czytaj również budowa domów pod klucz 

Jaka firma w Piasecznie buduje domy pod klucz?

KALKULATOR BUDOWY DOMU

Zapraszamy na nasze budowy lub do naszych realizacji.

Zapraszamy również do naszej firmy: RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką | PUR-CONCEPT Izolacje natryskowe pianką PUR oraz DUOTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych