Budowa domu krok po kroku

Budowa domu krok po kroku

Wybudowanie własnego domu to duma każdego gospodarza, “wybudować dom, zasadzić drzewo…”, ale nie każdy ma czas na przedzieranie się przez procedury urzędowe, dlatego chętnie pomożemy.

Jeśli interesuje Państwa znalezienie właściwego wykonawcę, wybranie najodpowiedniejszych materiałów. Jeśli bieżące nadzorowanie całej budowy jest problemem, to nasza oferta przeznaczona jest właśnie dla Państwa.

Nasze realizacje. Projekty domów piętrowych. Legionowo budowa domów jednorodzinnych.

domy jednorodzinne LegionowoJak rozpocząć budowę domu – Budowa domu krok po kroku

 

Dzięki zleceniu realizacji naszemu zespołowi, będą mogli Państwo zamieszkać we własnym domu nawet w ciągu jednego roku. Będziemy pomagać nie tylko w jego sprawnej budowie, ale przede wszystkim doradzimy i posłużymy doświadczeniem na każdym z etapów realizacji.

Dzięki temu, że użyte do budowy domu materiały oraz technologie są najlepszej jakości, dom wyposażony jest w zaawansowane technologicznie i energooszczędne instalacje. Natomiast użyteczność i aranżacja pomieszczeń w zupełności spełnia Państwa oczekiwania.

Każdego wdrożenia dokonujemy rozpoczynając od rozmowy, staramy się dokładnie określić Państwa oczekiwania. W oparciu o to prezentujemy Państwu propozycje rozwiązań w zakresie projektowania architektonicznego i techniki budowlanej. W przypadku klientów, którzy mają już projekt domu, dokonujemy jego weryfikacji pod kątem możliwej poprawy jego funkcjonowania lub użytych rozwiązań. Za każdym razem mamy możliwość bezpłatnej realizacji istotnych projektów branżowych. W tym również z zastosowaniem współczesnych rozwiązań z użyciem rekuperatorów, systemów solarnych, kotłów kondensacyjnych czy też pomp ciepła. Te wszystkie zastosowania sprawdzają się przy zastosowaniu energooszczędnego ogrzewania podłóg i ścian.

W ramach naszej współpracy – budowa domu krok po kroku

  • Dzięki nam będą Państwo mogli zaprojektować dom swoich marzeń.
  • Wybrać z najlepszych na rynku propozycji gotowy projekt, tak aby odpowiadał posiadanemu przez Państwa budżetowi.
  • Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, uzyskamy warunki zabudowy, decyzje lokalizacyjne, niezbędne uzgodnienia i pozwolenia
  • Zaplanujemy współczesne, inteligentne rozwiązania i systemy instalacyjne, zapewniające Państwu wygodę użytkowania i energooszczędność.
  • Pracujący dla nas projektanci wnętrz zaaranżują Państwa dom pod względem praktycznym i estetycznym.
  • Sprawdzone, kompetentne i operatywne ekipy budowlane, sprawnie i bezpiecznie zbudują i wykończą Państwa dom

Współpracując z najlepszymi specjalistami w branży, możemy zaproponować Państwu cały wachlarz profesjonalnych usług.

Marki budowa domów jednorodzinnych,
projekty domów piętrowych, nowoczesne domy jednorodzinne. MARKI 234 m2

Budowa domu – Etapy budowy krok po kroku.budowa domu jednorodzinnego Marki

Zakup czy też budowa domu krok po kroku, to istotna decyzja, czasem jedna na całe życie. Towarzyszy jej wiele pytań, odnośnie przebiegu budowy zaczynając od wyboru działki i projektu, aż po formalne załatwienie spraw. Zarówno spraw organizacyjnych, jak i samo finansowanie budowy domu. O ile zastanawiacie się Państwo, jak przygotować się dobrze do realizacji całej inwestycji. Od czego rozpocząć budowę domu to ta strona  jest przeznaczona specjalnie dla Państwa. Odnajdziesz tu przede wszystkim odpowiedzi na ważne pytania oraz szereg porad, które ułatwią Ci podjęcie odpowiednich decyzji. Zatem poznajmy krok po kroku drogę do spełnienia swoich marzeń, czyli budowy domu jednorodzinnego!

Budowa domu jednorodzinnego rozpoczyna się od przygotowania odpowiedniego planu.
Jakiekolwiek przedsięwzięcie, szczególnie tak duże jak budowa domu od zera, wiąże się z dobrą organizacją i stworzeniem odpowiedniego schematu działań. Obranie właściwej strategii, konsekwentna realizacja postawionych zadań. Znajomość każdego kolejnego kroku pozwolą Państwu płynnie poruszać się po całym przebiegu procesu. Budowa domu to wymagający czasu złożony proces, w którym inwestor przed rozpoczęciem budowy musi podjąć wiele zasadniczych i kluczowych decyzji. Odpowiednie podjęcie decyzji jest bardzo istotne. Może mieć wpływ zarówno na przebieg budowy, jak i na późniejsze komfortowe życie w domu. W celu uniknięcia w przyszłości przykrości z powodu błędnych decyzji, dobrze jest szczegółowo przemyśleć wszystkie elementy. Mogą one mieć wpływ na wynik budowy. Dokładna analiza prowadzi krok po kroku kolejne działania organizacyjne do ostatecznego celu, jakim jest finał.

Zakup działki – Etapy budowy domu krok po kroku

Na wstępie najważniejsze jest to, aby wybrać wymarzoną działkę do realizacji projektu. Zanim kupimy działkę, należy sprawdzić, czy dla obszaru, na którym znajduje się wymarzona lokalizacja, jest ona w stanie spełnić wszystkie wymagania. Jeszcze przed nabyciem działki należy sprawdzić, czy dla obszaru, na którym leży ta wymarzona działka, uchwalono lub wprowadzono zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu poznamy, na jakie cele przeznaczona jest działka i czy uda nam się wybudować na niej taki dom, o jakim marzymy. Do warunków możemy zaliczyć również przepisy wykonawcze, precyzujące takie jego parametry jak chociażby wysokość budynku, ilość pięter, typ zadaszenia, a niekiedy nawet kolor wykończenia elewacji.

Otwock budowa domu jednorodzinnego, projekt uA23.
Projekty domów jednorodzinnych. Projekt domu piętrowego. OTWOCK 205 m2

Otwock budowa domu jednorodzinnego uA23

Co po kupnie działki? – Procedura formalna

Po nabyciu działki należy dopełnić formalności, dzięki którym uzyskamy pozwolenie na budowę. Jeżeli na terenie naszej działki sporządzono lub zostały wprowadzone zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, wówczas należy wystąpić do Wydziału Architektury o wypis i wyciąg z planu. Z kolei jeśli nie mają Państwo miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki, niezbędne będzie uzyskanie dla niej decyzji o warunkach zabudowy. Dzięki zamieszczonym w niej danym ustalone będą kryteria, zgodnie z którymi będzie można zbudować dom. Do wniosku o wydanie warunków zabudowy powinna być dołączona kopia mapy podstawowej w skali 1:500 lub 1:1000, pokrywająca teren działki i okoliczne tereny, rysunek charakterystyczny budynku, który planujesz wybudować, a ponadto oświadczenie o doprowadzeniu do niego wszelkich mediów typu energia elektryczna, gaz, sieć wodna, która zostanie uzyskana od odpowiednich przedsiębiorstw.

Wybór projektu graficznego domu gotowego

Wiedząc, jakie są warunki zabudowy działki, można przejść do szukania właściwego wzoru, odpowiadającego wymogom parametrów terenu i zgodnego z oczekiwaniami ogółu domowników. Jedni inwestorzy wybierają możliwość współpracy z architektem, który sporządzi indywidualny projekt domu, jednak zdecydowanie chętniej inwestorzy decydują się na dostępne od ręki gotowe projekty domków jednorodzinnych. Podstawową korzyścią płynącą z posiadania takiej specyfikacji jest zdecydowanie mniejsza cena nabycia, jak również możliwość skorzystania z doświadczeń osób, realizujących. Z kolei szeroka i różnorodna w wielu aspektach propozycja projektów daje duży wybór. Istotne znaczenie na tym etapie ma prawidłowe ustalenie potrzeb właścicieli domu, z uwzględnieniem nie tylko obecnych, ale i przyszłościowych potrzeb. Obszerna dokumentacja projektowa, w tym szczegółowe części architektoniczne, techniczne i instalacyjne, gwarantuje sprawną realizację i bezproblemową budowę domu.

Nasze realizacje z budowy domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Zapraszamy do obejrzenia galerii inwestycji w Warszawie.

budowa domu jednorodzinnego krok po kroku KOMORÓW 208 m2
Dom jednorodzinny piętrowy, dwie pełne kondygnacje

Komorów dom jednorodzinny

Formalności przed rozpoczęciem budowy domu krok po kroku

W następnym kroku związanym z przygotowaniem do budowy, należy przeprowadzić proces adaptacji gotowego projektu.

Ma ona charakter obowiązkowy, a wykonuje ją posiadający odpowiednie uprawnienia architekt. W ramach obligatoryjnej części adaptacji architekt sporządzi projekt zagospodarowania działki, w którym wyznaczy między innymi położenie budynku, przyłączy, miejsca na odpady. Następnie sprawdzi zgodność projektu z warunkami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub specjalnego pozwolenia, a także wykona dostosowanie fundamentów do warunków gruntowych i wodnych oraz dopasuje projekt do uwarunkowań lokacyjnych działki w kwestii zmian dotyczących stref obciążenia wiatrem i śniegiem, a także ewentualnie spadku terenu. W ramach dodatkowej części adaptacji można wprowadzić zmiany, dzięki którym możliwe będzie jak najlepsze dostosowanie domu do potrzeb domowników.

 

Izabelin budowa domów jednorodzinnych krok po kroku  IZABELIN 244 m2
pracownia: Archon

Izabelin budowa domów jednorodzinnych krok po kroku

Adaptacja projektu – Jak wygląda budowa domu krok po kroku

Jest to przystosowanie projektu domu jednorodzinnego lub gotowego projektu do uwarunkowań terenowych obszaru, na którym znajduje się działka – do strefy wiatrów, strefy śniegów, strefy mrozów oraz usytuowania względem stron świata.

Po wykonaniu adaptacji inwestor uzyskuje gotowy projekt budowlany i w związku z tym może przejść procedurę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub zgłoszeniem zamiaru rozpoczęcia budowy. Trzeba zwrócić uwagę, że nie w każdej sytuacji można skorzystać z danej formy zgłoszenia. Do zgłoszenia o pozwolenie na budowę lub zawiadomienia o zamiarze rozpoczęcia budowy trzeba dołączyć komplet niezbędnych dokumentów.

Budowa domu krok po kroku – Określenie sposobów finansowania

Chcąc zrealizować marzenie o własnym domu, trzeba przygotować stosowne środki, z których sfinansuje się inwestycję. Wbrew pozorom nie każdy może sobie pozwolić na wybudowanie domu z prywatnych oszczędności, stąd najczęściej wybieraną formą finansowania jest kredyt budowlano – hipoteczny na realizację budowy domu, z zasobu którego można sfinansować budowę albo pokryć brak części środków. W tym przypadku każdy bank ma własne standardy i osobno rozważa wnioski kredytowe, jednak warto mieć na uwadze konieczność wniesienia odpowiedniej kwoty jako wkładu minimalnego. Zwykle wynosi on 20% kwoty wartości kredytu, w części banków można zastąpić tę kwotę działką lub ubezpieczeniem. Starając się o kredyt na realizację budowy domu, powinno się być już posiadaczem działki.

Lipków budowa domów jednorodzinnych krok po kroku.
Idealna na płytkie działki z wjazdem od południa. LIPKÓW 239 m2

Lipków budowa domów jednorodzinnych krok po kroku

Czym jest Działka z wjazdem od strony południowej

Działka z dojazdem od południa wiąże się z koniecznością właściwego usytuowania budynku wobec stron świata, aby pomieszczenia, w których mieszkańcy domu spędzają najwięcej czasu podczas dnia, mogły być jak najczęściej doświetlane światłem dziennym. Posiadając tego typu działkę, konieczne jest wybranie projektów dedykowanych, które uwzględniają różnice w stopniu nasłonecznienia. Odznaczają się one właściwym układem pomieszczeń, tak by w pełni wykorzystywały potencjał takiej działki. Przeważnie pokój dzienny i jadalnia usytuowane są od strony przedniej domu.

 

 

 

 

 

Budowa domu krok po kroku, czytaj również budowa domów pod klucz 

 

KALKULATOR BUDOWY DOMU

Zapraszamy na nasze budowy lub do naszych realizacji.

Zapraszamy również do naszej firmy: RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką | PUR-CONCEPT Izolacje natryskowe pianką PUR oraz DUOTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

Tags: 


KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ
DOKŁADNĄ MAPĘ
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI tel. 663 544 882
e-mail: biuro@poldom.eu
ZNAJDŹ NAS