Dlaczego Polacy przeprowadzają się do domu jednorodzinnego? Raport w liczbach

Dlaczego Polacy przeprowadzają się do domu jednorodzinnego? Raport w liczbach

Jak Polacy przeprowadzają się z bloków do domów jednorodzinnych?

Wprowadzając się do własnego domu, Polacy przede wszystkim spełniają swoje marzenia. Ważne są jednak również względy praktyczne. Według badania przeprowadzonego przez Oferteo.pl, najczęściej wymienianymi czynnikami motywującymi do przeprowadzki jest chęć posiadania większej przestrzeni życiowej czy też ogrodu.

Po co się przeprowadzamy? – Dlaczego Polacy przeprowadzają się?

Jakie czynniki najczęściej wpływają na decyzję o zmianie miejsca zamieszkania? Pragnienie spełnienia marzeń nadal jest najsilniejszym czynnikiem decydującym o budowie domu. Jednak na liście priorytetów z całą pewnością wysoko plasują się względy natury praktycznej. Respondenci serwisu Oferteo.pl, zajmującego się pośrednictwem pomiędzy poszukującymi usług a ich wykonawcami, twierdzili, że zakup domu jest bardziej opłacalny. Wskazują przede wszystkim chęć posiadania większej powierzchni mieszkalnej (16%). Posiadania ogrodu (12,5%). Uznania, że budowa domu jest bardziej opłacalna niż zakup mieszkania (18%).

Skąd i dokąd się przeprowadzamy?- Dlaczego Polacy przeprowadzają się

” Ze statystyk przeprowadzonych badań wynika, że w przeciętnym polskim domu mieszkają średnio 3-4 osoby” – mówi Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Podejmując decyzję o budowie najczęściej chcemy, aby dzieci miały osobne wygodne sypialnie, często zależy nam na drugiej łazience. Oczekiwania te sprawiają, że często bardziej opłaca się wybudować dom niż kupić mieszkanie o metrażu, który zapewniłby nam podobny komfort.
Podczas tegorocznej edycji “Raportu o budowie domów w Polsce” ankietowani przez Oferteo.pl po raz pierwszy odpowiedzieli na pytanie, gdzie mieszkali przed przeprowadzką do nowo wybudowanego domu. Co ciekawe, najczęściej było to własne mieszkanie – taką opcję wskazało 46% ankietowanych. Niemal co trzeci respondent odpowiedział, że wcześniej mieszkał z rodzicami, natomiast niecałe 15% respondentów przeprowadziło się do domu z wynajmowanego mieszkania.

Dlaczego Polacy przeprowadzają się do domu jednorodzinnego? Raport w liczbach

Dlaczego Polacy przeprowadzają się do domu jednorodzinnego, gdzie mieszkali wcześniej? Raport w liczbach

 

Budowa domu krok po kroku, czytaj również budowa domów pod klucz 

Jaka firma w Piasecznie buduje domy pod klucz?

KALKULATOR BUDOWY DOMU

Zapraszamy na nasze budowy lub do naszych realizacji.

Zapraszamy również do naszej firmy: RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką | PUR-CONCEPT Izolacje natryskowe pianką PUR oraz DUOTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

Nie ma tagów w tym miejscu